AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı’dan su zammına tepki

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin suya yapılan zam kararına sert tepki gösterdi. Saygılı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Haziran ayında yapılan göz boyama indirimine rağmen suya getirilen yüksek zammın vatandaşları mağdur ettiğini savundu.

İZSU Genel Kurulu’nun olağanüstü toplandığını ve tek gündem maddesinin zam olduğunu belirten Saygılı, bu durumu “illüzyon siyaseti” olarak nitelendirdi. Kendi ifadesiyle, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin memurların haklarını veremeyip TİS kriziyle uğraşırken, zam konusunda hızlı karar aldığını ve vatandaşın çeşmesinden akan suya yüzde 45 gibi büyük bir artış getirdiğini dile getirdi.

Saygılı, Belediye Meclisi’nde AK Parti ve MHP gruplarının ret oylarına rağmen CHP’lilerin oylarıyla zam kararının kabul edildiğini vurgulayarak, bu durumun vatandaşları kandırmak ve “kaşıkla verip kepçeyle almak” olduğunu ifade etti. Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işçi ve memurların haklarını savunurken gösterdiği özveriyi, su zammı konusunda da beklediklerini ancak böyle bir özverinin gösterilmediğini belirtti.

About admin

Check Also

Bayraklı’da okullar dezenfekte ediliyor

Bayraklı Belediyesi, okulların kapanmasıyla birlikte yeni sezon öncesi okullarda ilaçlama çalışması başlattı. Öğrencilerin sağlıklı ve …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir