Aydın’da Dehşet Anları: Depo Yangını ve Peş Peşe Patlamalar!

Aydın’ın Efeler ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan otluk yangını, kısa sürede büyüyerek bir depoya sıçradı. Ekiplerin yoğun müdahalesine rağmen kontrol altına alınamayan yangın, zaman zaman meydana gelen patlamalar nedeniyle daha da tehlikeli hale geldi.

22 Haziran günü saat 19.00 sıralarında, Ata Mahallesi Aydın Sanayi Ticaret İstihas Sitesi’ndeki (ASTİS) otluk arazide başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla yayıldı. Alevler, otluk arazideki çalıların tutuşmasıyla yükselerek, bir işletmeye ait depoya ulaştı. Yangının deponun çatı katına sıçramasıyla, burada bulunan plastik malzemeler hızla tutuştu ve yangın kısa sürede tüm depoyu sardı.

Depoda bulunan zücaciye, plastik ürünler ve çakmak gazları gibi yanıcı maddeler yangının hızla büyümesine neden oldu. Olay yerine hızla intikal eden itfaiye ekipleri, yangına müdahale etmeye başladı. Ancak depodaki çakmak gazlarının patlaması, söndürme çalışmalarını zorlaştırdı

Yaklaşık 16 saattir devam eden yangın söndürme çalışmaları, patlama riski nedeniyle büyük bir dikkatle yürütülüyor. Ekipler, güvenlik önlemlerini artırarak yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar, yangın ve patlamaların yarattığı tehlike nedeniyle uyarıldı. Yetkililer, yangının çıkış sebebi ve hasar tespiti konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA

About admin

Check Also

Edremit Kent Konseyi yeniden kuruldu

Edremit Kent Konseyi 3 yıl aradan sonra yeniden oluşturuldu. Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir