Başkan Tugay:Yaralarımızı saracağız.

İzmir’in Torbalı ilçesinde dün yaşanan patlama faciasının ardından bölgeye giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, olayın yaşandığı Torbalı Ayrancılar Barış Manço Caddesi’nde incelemelerde bulundu ve daha sonra yaralıların sevk edildiği hastaneyi ziyaret etti. Başkan Tugay, patlamada hayatını kaybeden 5 kişiden bahsederek, 63 kişinin de yaralandığını aktardı ve yakınlarına başsağlığı dilediği, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu.

Patlamanın, bir işletmede bulunan sanayi tipi LPG tüpünden sızan gazın birikmesi sonucu meydana geldiği belirtiliyor. Torbalı’nın işlek caddelerinden birinde gerçekleşen bu trajik olay, bölgedeki pazar günü hareketliliğiyle birleşince yaralı sayısının yüksek olmasına neden oldu. Başkan Tugay, “Patlama sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, 63 kişi de yaralandı. Bu yaralılardan 5’i İzmir’deki hastanelerde, 40’ı Torbalı Devlet Hastanesi’nde ve 18’i özel hastanelerde tedavi görüyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İzmir İtfaiyesi’nin hızlı müdahalesi ve koordineli çalışmasıyla, olay yerine merdivenli araçlar, arazözler, kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Ekipler, binalarda mahsur kalan ve yaralanan vatandaşları kurtarmak için gece boyunca çalıştılar. Ayrıca, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri de güvenlik önlemleri alarak bölgede destek sağladı.

Torbalı Belediye Başkanı Övünç Demir ise, “Çok talihsiz bir kaza yaşadık. Binaların zarar görmesiyle ilgili incelemeler yapılacak. Cemil Başkanımız olayın hemen ardından buradaydı. İzmir Büyükşehir Belediyemiz, yaralılar için konaklama ve sosyal destek sağlama çalışmaları yürütüyor. Biz de ilçe olarak elimizden geleni yapıyoruz. El birliğiyle bu süreci atlatacağız” dedi.

About admin

Check Also

Başkan Aras Şampiyon Okçularla Bir Araya Geldi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Romanya’da düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda büyük başarıya imza atan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir