“Çeşme Alaçatı’da Bayram Yoğunluğu: Otellerde Yer Kalmadı!”

Çeşme Alaçatı’da Bayram Yoğunluğu: Doluluk Oranları Yüzde 100’e Ulaştı!

İzmir’de bayram tatilinin en çok tercih edilen yerlerinden biri olan Çeşme Alaçatı, doluluk oranlarında beklentileri aşarak yüzde 100’e ulaştı. Bayram süresince turizmcilerin hedeflerini yakaladığı belirtilirken, Temmuz ayı için rezervasyonların da yüzde 90 seviyesine ulaştığı ifade edildi.

Kurban Bayramı ile başlayan 9 günlük tatil döneminde Çeşme Alaçatı, sahilleri, kumu ve güneşiyle yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal, “Yaz sezonuna nisan ayında güzel bir başlangıç yaptık. Şeker Bayramı ve Ot Festivali oldukça başarılı geçti. Kurban Bayramı’nda da turizmciler olarak hedeflerimize ulaştık. Bölgede doluluk oranları yüzde 100’lere ulaştı. Çeşme’de de benzer bir yoğunluk yaşandı,” dedi.

Temmuz Ayında da Yoğunluk Bekleniyor

Bayram tatilinin sona ermesiyle Temmuz başına kadar kısa bir durgunluk beklediklerini belirten Ünsal, “Bu durum son dakika değişiklik gösterebilir. Çeşme Alaçatı’da Temmuz, Ağustos ve hatta Eylül aylarının da yoğun geçeceğini öngörüyoruz. Temmuz ayında otel rezervasyonları yüzde 90 seviyesinde, Ağustos için ise yüzde 50 seviyesinde. Ancak tarihler yaklaştıkça bu oranların yüzde 100’e ulaşacağını düşünüyoruz,” diye ekledi.

Alaçatı’da genellikle pahalılıktan bahsedildiğini ancak her bütçeye uygun tatil seçeneklerinin bulunduğunu vurgulayan Ünsal, “Misafirlerimiz kendi harcama alışkanlıklarına göre rahatlıkla seçim yapabilirler. Ayrıca bu yıl güvenlik konusunda kaymakamlık ve emniyet güçleri özel önlemler aldılar. Misafirlerimiz güvenli ve huzurlu bir tatil geçirebilirler,” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

About admin

Check Also

Edremit Kent Konseyi yeniden kuruldu

Edremit Kent Konseyi 3 yıl aradan sonra yeniden oluşturuldu. Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir