Deniz tutkunu Güray Yeğintürk, EÜ Su Ürünleri Fakültesinden mezun oldu

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi 38. Dönem mezunlarını sektöre uğurlarken, mezunlar arasında yer alan, İzmir Metrosunda Sinyalizasyon ve Haberleşme Teknisyeni olarak çalışan 41 yaşındaki Güray Yeğintürk, hem yaşıtlarına hem de gençlere motivasyon kaynağı oldu.

Su Ürünleri Fakültesini tercih etmesindeki nedenleri anlatan Güray Yeğintürk, “Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Bölümünü, denize büyük tutku ve hayranlık beslediğim için seçtim. Çocukluğumdan beri denize ve denizciliğe büyük ilgi duymuşumdur. Deniz; bana kalırsa gizemi, heyecanı ve merakı çağrıştırıyor. Hatta ikiz çocuklarımın adını bile Ege ve Deniz koydum” diye konuştu.

Yaşın sadece bir sayıdan ibaret olduğunu belirten Yeğintürk, “İnsanların, bilimin, tutkularının peşinden koşması onları daha diri tutacaktır. Çalışırken okuyor olmanın getirdiği bir takım zorluklar mevcut ama bir şekilde tüm zorluklar aşılıyor. Benim bu süreçteki motivasyon kaynağım bilime olan sevgim ve doğru yerde olmamdı. En büyük destekçim olan ailem zaman zaman motivasyonumun kaybolduğu anlarda yeniden ayağa kalkıp devam etmemi sağladılar” dedi.

“Ekolojik dengeye yapabileceğim her katkı benim için çok önemli”

Kariyerine yüksek lisans yaparak devam etmek istediğini belirten Yeğintürk, “Mesleki alanda rol modelim olan hocam Prof. Dr. Ali Yıldırım Korkut ile tamamladığım lisans tezimi sürdürmek istiyorum. Mesleki olarak da en temel hedefim doğduğum ve dünyada en sevdiğim yer olan İzmir’e katkılarımı sürdürmek. İzmir Kordon dünyanın en güzel yerlerinden biri. Buradaki ekolojik dengeye yapabileceğim her katkı benim için çok önemli” dedi.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Yeğintürk, “Atatürk’ün dediği gibi gençlik, millî şuura sahip ve modern kültürlü olarak yetişmelidir. Bu noktada gençlere sevdikleri yerde olmalarını öneriyorum. Çünkü bana kalırsa başarının ilk şartlarından biri bu. Bilimi takip etmeleri ve bol bol okuma yapmaları da çok önemli. Belki de en önemlisi etraflarında bilgili, faydalı ve iyi insanlar bulundurmaları. Herkese başarılar diliyorum. Bu süreçte bana destek olan başta tez danışmanım Prof. Dr. Ali Korkut Yıldırım olmak üzere tüm Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Bölümü hocalarına, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Metro AŞ yönetimi ve çalışanlarına, değerli dostlarıma, tüm aileme ve en önemlisi değerli eşim ve çocuklarıma destekleri, motivasyonları ve iyi niyetleri için teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

About admin

Check Also

Başkan Ünsal: “Yaşam hakkı kutsaldır”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, Celal Üner Bakım Evini ziyaret ederek, can dostların yaşam şartlarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir