Denizli’de Kahraman Genç: Babasını Korurken Can Verdi!

Yeni Asırdan Sebahattin Alp’in haberine göre Denizli’nin Gümüşler Mahallesi’nde gerçekleşen silahlı saldırıda, 16 yaşındaki Muhammet Hüseyin Görmez, babası Emrah Görmez’i korumak isterken vurularak hayatını kaybetti. Olay sırasında “Babamı vurmayın” diyerek saldırganların önüne atılan genç, saldırgan Melih K.’nin tabancasından çıkan kurşunlarla vuruldu.

Olay, Melih K.’nin, eşiyle Emrah Görmez’in ilişkisi olduğundan şüphelenmesi üzerine patlak verdi. Yolda karşılaştıkları sırada silahlarını çeken ikiliyi ayırmak isteyen Muhammet Hüseyin Görmez, babasını korumak için araya girdi ancak Melih K.’nin ateşlediği tabancadan çıkan kurşunlardan biri ona isabet etti. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

Sağlık ekipleri, ağır yaralanan baba Emrah Görmez’i Denizli Devlet Hastanesi’ne, oğlu Muhammet Hüseyin Görmez’i ise Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırdı. Maalesef, genç Muhammet Hüseyin doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Babası Emrah Görmez’in ise yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Katil Zanlısı Aranıyor

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, olayın ardından geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Saldırıyı gerçekleştiren ve olay yerinden otomobille kaçan Melih K.’nin aranmasına devam ediliyor. Olay sırasında yanında bulunan İzzet Duman ise iki gün sonra polise teslim oldu ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Soruşturma halen sürüyor.

About admin

Check Also

Edremit Kent Konseyi yeniden kuruldu

Edremit Kent Konseyi 3 yıl aradan sonra yeniden oluşturuldu. Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir