Ege’de uluslararası sempozyumlar devam ediyor

İZMİR (Ege Ajans) – Ege Üniversitesi (EÜ) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü tarafından “21. Yüzyılda, Ekonomi, Siyaset ve Teknolojide Asya Rönesansı Uluslararası Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve Buhara İnovasyon Üniversitesi iş birliğiyle Asya kıtasında yaşanan son gelişmelere dikkat çekmek ve konuları bilimsel bir platformda ele almak amacıyla “21.Yüzyılda Ekonomi, Politika ve Teknolojide Asya Rönesansı” sempozyumu düzenlenecek.

Sempozyum kapsamında; Yeni Dünya Düzeni ve Doğu-Batı Rekabeti, Çok Kutuplu Sistem, Küresel Hegemonya, Çevreleme Stratejisi, Küreselleşme, Finansal Sistem, Dışa Açıklık ve Uluslararası Ticaret, Uluslararası Sistemde Yeni Arayışlar Güç ve Karşılıklı Bağımlılık, Yeni Bir Asya Mucizesi ve Orta Gelir Tuzağından Kurtulmak, Asya’daki ‘Öteki’ Problemi, Yoksulluk ve Yoksunluk, Ekonomide Paradigma Değişimi ve Dijitalleşme, Bölgesel Antlaşmalar ve İhtilaflar, Diplomasi, Yönetişim ve Kurumsal Yapı, Asya’da Ülke Bazlı Ekonomik Gelişim ve Kalkınma Aşamaları, Bölgedeki Göç ve Sosyal Uyum Politikaları Siyasal ve Mali Egemenlik, Dış Yatırım, Devletlerarası Enerji Politikaları Güvenlik Meselesi ve Askeri İş Birlikleri, Bölgesel Gelir Dağılımı ve Artan Borçluluk Oranları, Asya Ülkelerinde Erken Sanayi(siz)leşme Olgusu, Asya Ekonomilerinde Kamu Yönetimi ve Kamu Ekonomisi konularında sunumlar yapılacak.

About admin

Check Also

Buca’da mesai saatlerine kavurucu sıcak ayarı

Buca Belediyesi, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yüksek sıcakların çalışanlar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için sahada …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir