EGİKAD Üye Buluşmalarına devam ediyor

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Üye Buluşmaları kapsamında Konak Best Western Oteli’nde bir araya gelen EGİKAD üyeleri, EGİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Feray Saraçoğlu’nun “Kadın’a Dair” sunumunu dinledi. Gecede Yoga, Nefes Terapisi ve Mindfullness Eğitmeni Fidan Erdoğan Duman EGİKAD üyelerine nefes terapisi yaptırdı.

EGİKAD üyesi Suzan Erman’ın sahibi olduğu Konak Best Western Oteli’nde yapılan Üye Buluşması’nda EGİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Feray Saraçoğlu, 1800’li yıllardan günümüze tüm toplumlarda kadına bakış açısı ile ilgili “KADINA DAİR” adlı bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasında Fransız düşünür ve modern feminizmin öncülerinden olan Simone de Beauvoir’dan örnekler veren Dr. Saraçoğlu, Beauvoir’un ünlü sözü “Kadın doğulmaz, kadın olunur”u hatırlattı. “Kadınlar doğası gereği zayıf değildir, eğitilmedikleri için zayıftırlar” diyen Saraçoğlu’nun konuşmasından sonra gecenin ikinci konuşmacısı Yüksek İnşaat Mühendisi olan fakat Hindistan’da yaşamaya başladıktan sonra Yoga, Nefes Terapisi ve Mindfullness eğitimleri alarak bunların özellikle iş hayatında uygulanması konusunda eğitimler veren Fidan Erdoğan Duman oldu.

Uygulamalı nefes terapisi

Akşam yemeği sonrası Duman, EGİKAD üyelerine kısa bir nefes terapisi yaptırıp, Mindfullness yani ‘Anda Kalma’nın çok yoğun ve stresli iş hayatı olan iş insanlarına ne kadar faydası olduğunu anlattı. Yapısı gereği birkaç işi bir arada yapma becerisi olan v e bununla gurur duyan kadınların aslında bunu yaparak uzun vadede beyinlerine ne kadar büyük zarar verdiklerinden bahseden Duman, bununa dair uygulamalı bir çalışma da yaptırdı. Kendi girişimleri olan PRANADEM (Nefes Kolyeleri) ve de MAMAPED markalı ve patentli bebek mama sandalyesi ürününü de tanıtan Fidan Erdoğan Duman’a gece sonunda EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner hayat ağacı logolu EGIKAD broşu hediye etti. EGİKAD’daki tüm girişimci kadın üyelerin meslekleri dışında da çok özel yetenekleri ve hobileri olduğunu söyleyen Aşkıner, “Bu tip buluşmalarda her seferinde birbirimizin farklı yönlerini keşfediyor, birbirimize hem öğretiyor hem de birbirimizden çok şey öğreniyoruz” dedi.

About admin

Check Also

Edremit Kent Konseyi yeniden kuruldu

Edremit Kent Konseyi 3 yıl aradan sonra yeniden oluşturuldu. Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir