Forum Bayrampaşa’da 28. Nike mağazası açıldı

Nike’ın Türkiye’deki 2 partnerinden en büyüğü olan Barçın Spor, kendisinin 30. Nike’ın 28.’nci mağazasını Forum Bayrampaşa’da açtı. 55 kişilik ekibin çalıştığı, 800 metre karelik alanda, Nike Rice Konseptiyle açılan mağaza tek katlı olarak en geniş mağaza olma özelliğine de sahip. Mağazada günlük giyim, koşu, antrenman, futbol, çocuk ve Jordan kolleksiyonları yer alıyor. Rice konsepti tüketicilere rahat bir ortamda alışveriş yapma hissini sunarken Avrupa’nın bir çok kentiyle birlikte Türkiye’de yatırım Nike mağazalarında yer alıyor.

Mağazada yer alan özel serilerde Avrupa ile aynı anda spor giyim severlere sunuluyor. Türkiye’nin spor perakende zincirinde zirvede yer aldıklarını belirten Barçın Spor Yönetim Kyrulu Başkanı Deniz Barçın “Emin adımlarla sektörde ilerliyoruz. Yeni mağazalarımız en son teknolojilerle donatılıyor. Bir çok mağazamız Avrupa çapında. Nike İstinye mağazası Avrupa’da satış birincisi olmayı sürdürürken, Tersane İstanbul Mağaza Projesi 2024 yılı sonunda hizmete girecek. Bu mağaza da Avrupa’nın sayılı Nike mağazaları arasında yerine alacak.” Diye konuştu.

Deniz Barçın spor perakende sektöründe lider marka olarak ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceklerini belirterek “Çok gururluyum. Rahmetli babam Ali Barçın tarafından Kemeraltı’nda 30 metre karelik satış mağazasıyla başlayan hikayemiz artık Türkiye çapında 30 mağazalık zincire ulaştı. Nike markasının Türkiye satışlarının yüzde 85’lik bölümünü kendi mağaza zincirimiz üzerinden yapıyoruz. Barçın Spor olarak ülkemizde 2 ana Nike partnerinden birincisiyiz. Nike satışlarımız Avrupa’da ilk 3 arasına girdi. 60 yıla yakındır edindiğimiz marka tecrübesini her geçen gün kurumsallaşan yapımız ve profesyonelleşen ekibimiz ile güçlendiriyoruz” diye konuştu.

Nike’ın Türkiye de ana ortak olarak kendilerini seçmesinde yıllardır aldıkları başarılı sonuçlar ve kurumsal yapılarının rolünün çok büyük olduğunu vurgulayan Deniz Barçın, “Spor giyim pazarı her yıl Türkiye’de genç nesil ve spor giyinmeyi sevenlerle istikrarlı bir şekilde yükseliyor. 2024 yılında da yeni yatırımlara devam edeceğiz. Aldığımız bu ödüllerde doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Tersane İstanbul Projesi 1500 m2 üzerinde bir mağaza olacak. Bizim için önemli bir nokta. Yine 850 m2 alanda olacağımız İstanbul Finans Merkezi de 2025 yılı 2.yarıda hizmete girecek. Ticari anlamda önemli bir yatırım olacak” dedi.

About admin

Check Also

Buca’da mesai saatlerine kavurucu sıcak ayarı

Buca Belediyesi, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yüksek sıcakların çalışanlar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için sahada …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir