İzmir, bu yaz da sanata doyacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yaz döneminde de şehirdeki sanatseverleri bir araya getiriyor. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM), Kültürpark Atlas Pavyon, Konak Metro Sanat Galerisi ve Karşıyaka Vapur İskelesi gibi çeşitli noktalarda düzenlenen etkinliklerle İzmirliler kültür ve sanatla buluşuyor.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM)

AASSM, temmuz ayı boyunca zengin bir sanat programı sunuyor. Laure Daviron’un resim sergisi, Üst Kat Doğu ve Batı Galerileri’nde 13 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek. Ayrıca Alt Kat Galeri’de, “Köklerden Yükselen Hikâyeler Projesi” karma sergisi, İzmir Kültür Fonu desteğiyle gerçekleştirilen eserleri 25 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında sergiliyor. Narlıdere’de gerçekleştirilen atölyelerde üretilen özgün motifler de bu sergide yer alıyor.

4 Temmuz’da AASSM’de “Gözde Yetmen Anthropocene / Antroposen” Giyilebilir Sanat sergisi açılıyor. Bu sergi, insan faaliyetlerinin iklim ve çevre üzerindeki etkilerini ele alıyor. Aynı zamanda Meltem Akkaya’nın “Metafor” resim sergisi de 17 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında Üst Kat Doğu ve Batı Galerileri’nde izleyiciyle buluşacak.

AASSM ayrıca çocuklar için de çeşitli atölyeler düzenliyor. Müzik Kütüphanesi’nde gerçekleşen atölyeler arasında “Müziğin İçindeki Matematik”, “Bremen Mızıkacıları” ve “Arkadaşım Opera Sanatçısı” temalı etkinlikler yer alıyor. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için AASSM web sitesi ziyaret edilebilir.

AASSM’deki konserler arasında, 3 Temmuz’da TimbrFifths grubunun vereceği konser ve 26 Temmuz’da Bergama Asklepion Antik Tiyatrosu’nda Fazıl Say ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın düzenleyeceği konser öne çıkıyor.

Kültürpark Atlas Pavyon

Atlas Pavyon 1 No’lu Sanat Galerisi’nde Şenol Tilki’nin “Uzaklar” sergisi 11 Ağustos’a kadar ziyaret edilebilir. 2 No’lu Sanat Galerisi’nde ise Arya Kamalı’nın “Şehr i Men İzmir” sergisi, İzmir’in kültürel ve tarihi mirasını modern minyatür sanatıyla yansıtıyor.

Konak Metro Sanat Galerisi ve Karşıyaka İskelesi Sergi Salonu

Konak Metro Sanat Galerisi’nde 5 Temmuz-12 Ağustos tarihleri arasında Uluslararası Sanatçılar Birliği’nin düzenlediği “Yüzün Yüzleri 2 – Sanat ve Şehrin Buluşması” sergisi sanatseverlerle buluşacak. Karşıyaka İskelesi Sergi Salonu’nda ise “Rüzgarımla Yelken Aldı Gemim” sergisi 10 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilirken, 9 Temmuz-21 Ağustos tarihleri arasında “Geri Dönüşüm Çağı” sergisi düzenlenecek.

About admin

Check Also

Sertab Erener’den İzmir’de Muhteşem Konser: 4 Ağustos’ta Tarihi Havagazı Fabrikası’nda!

Türk pop müziğinin efsanevi ismi Sertab Erener, 4 Ağustos 2024 tarihinde İzmir’de muhteşem bir konsere …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir