İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Ekipleri Yangın Mağduru Hayvanları Kurtardı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Halk Sağlığı Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, şehirde yaşanan orman yangınları sonrasında hayvanları koruma altına almak için büyük çaba sarf etti. Menderes ve Selçuk ilçelerinde çıkan yangınlar sebebiyle, 30 küçükbaş ve 50 kanatlı hayvan ile 227 köpek ve 28 kedi güvenli bölgelere tahliye edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda harekete geçen veteriner ekipleri, yangınların etkilediği bölgelerde ilçe belediyeleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde hareket ederek hayvanların can güvenliğini sağladı. Menderes Çamönü Köyü’nde başlayan yangında, 30 küçükbaş ve 50 kanatlı hayvanın zarar görmemesi için acil bir şekilde müdahale edilerek güvenli bölgelere nakledildi.

Aynı koordinasyonla Selçuk Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi yakınlarındaki yangın bölgesine de hızla ulaşıldı. Burada da 227 köpek ve 28 kedinin tahliyesi gerçekleştirilerek, can dostlarının güvenliğinin sağlanması için gereken tüm önlemler alındı.

Tahliye operasyonları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Pınar Okyay’ın koordinasyonunda gerçekleştirildi. Veteriner İşleri Halk Sağlığı Daire Başkanı Gökhan Özdemir liderliğindeki 45 personel, gece boyunca üç vardiya halinde çalışarak 162 köpeğin İzmir Büyükşehir Belediyesi Seyrek Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne naklini sağladı. Ayrıca, 28 kedi ve 65 köpeğin de Gaziemir, Buca, Karabağlar ve Tire ilçe belediyelerine ait bakımevlerine nakledildi.

Yangın mağduru hayvanların sağlık durumları, görevli veteriner hekimler tarafından titizlikle kontrol edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Pınar Okyay ve Veteriner İşleri Halk Sağlığı Daire Başkanı Gökhan Özdemir, Seyrek Köpek Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gelerek tahliye edilen hayvanların durumu hakkında veteriner hekimlerden bilgi aldı.

About admin

Check Also

Başkan Aras Şampiyon Okçularla Bir Araya Geldi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Romanya’da düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda büyük başarıya imza atan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir