İzmir İtfaiyesi’nden yangın tatbikatı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, İZSU Genel Müdürlüğü Karabağlar Şantiyesi’nde gerçekleştirdiği yangın tatbikatıyla acil durum müdahale yeteneklerini pratikte test etti. Tatbikat, iş sağlığı ve güvenliği kanunları gereği düzenli olarak gerçekleştirilen bir rutin faaliyetti. Senaryo gereği, ambarda mahsur kalan iki personel için hızlı bir kurtarma operasyonu icra edildi.

Tatbikat öncesi, İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yangın söndürme ve kurtarma senaryolarına hazırlıklı olarak geldi. İtfaiye araçları ve personel, tatbikat esnasında ambarda mahsur kalan personellerin güvenli bir şekilde tahliyesini gerçekleştirdi. Özellikle merdivenli arazöz kullanılarak yapılan kurtarma operasyonu, başarılı bir şekilde sonuçlandı ve mahsur kalan personeller acil müdahale ekiplerine zamanında ulaştırıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi yetkilileri, tatbikatın amacının afet ve acil durumlar karşısında hızlı ve etkili bir müdahaleyi sağlamak olduğunu vurguladılar. Tatbikatın sonuçları, personel ve vatandaşların afetlere karşı hazırlıklı olmasının önemini bir kez daha ortaya koydu.

About admin

Check Also

Buca’da mesai saatlerine kavurucu sıcak ayarı

Buca Belediyesi, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yüksek sıcakların çalışanlar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için sahada …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir