İzmir Metro’sunda 11 kişinin yaralandığı yürüyen merdiven kazası objektife nasıl yansıdı?

İzmir’de Üçyol Metro İstasyonu’nda meydana gelen üzücü bir olayda, 11 vatandaş yürüyen merdivenin aniden ters yöne hareket etmesi sonucu yaralandı. Güvenlik kamerası görüntülerine yansıyan olayda, metro istasyonunu kullanan yolcular, yürüyen merdivenin durup hızla geriye sarmasıyla dengelerini kaybederek düştü.

Olay, dün sabah saatlerinde Konak ilçesinde bulunan Üçyol Metro İstasyonu’nda yaşandı. Henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı yürüyen merdivenin ters yönde hareket etmeye başlamasıyla panik yaşayan yolcular, düşmemek için direndi ancak çoğu yerde yere düşerek hafif şekilde yaralandı.

Yaşanan olayın güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Görüntülerde, metro istasyonunu kullanan vatandaşların, yürüyen merdivenin durup hızlıca geri sarması nedeniyle ayakta durmakta güçlük çektikleri ve bir süre sonra da vatandaşların düştüğü yer aldı. İhbar üzerine adrese polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Hafif şekilde yaralanan 11 vatandaş, sağlık ekiplerince kontrol amaçlı çevredeki hastanelere kaldırıldı. Öte yandan, 30.09.2023 yılında, İZBAN Halkapınar İstasyonu’nda fazla yük bindiği iddia edilen yürüyen merdivenler bir anda ters istikamette geri salınırken, merdivende bulunan vatandaşlar yere düşmüş, olayda 7 kişi yaralanmıştı. Üçyol Metro İstasyonu’nda 30.12.2023 yılında meydana gelen bir başka yürüyen merdivenin bir anda geriye sardığı kazada ise 5 kişi yaralanmıştı.

İHA

About admin

Check Also

Başkan Ünsal: “Yaşam hakkı kutsaldır”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, Celal Üner Bakım Evini ziyaret ederek, can dostların yaşam şartlarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir