İzmir’de 5 kişinin öldüğü, 63 kişinin yaralandığı patlama anı kameralara yansıdı

İzmir’in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi’nde bulunan bir restoranda bugün sabah saatlerinde dehşet verici bir patlama meydana geldi. Restoranda kullanılan sanayi tipi tüpün patlaması sonucu, çevrede büyük bir yıkım yaşandı. Patlamanın şiddetiyle sokaklar adeta savaş alanına dönerken, çok sayıda insan yaralandı ve hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi.

Patlama anında restoranda bulunan kız kardeşler Ruken Çağur (31), Evin Aslan (36) ve Birgül Sarsılmaz (44), Havin Ergin (17) ve Dilek Bağ (24) hayatlarını kaybetti. Patlamanın etkisiyle çevredeki binalarda da ciddi hasar meydana geldiği bildirildi. Olayın ardından bölgeye polis, itfaiye, ambulans ve AFAD ekipleri sevk edilerek yaralılara müdahale edildi ve hastanelere sevk edildi.

İzmir Valisi Süleyman Elban, patlamanın nedeninin sanayi tipi tüp olduğunu belirtti ve olayın 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve 63 kişinin yaralanmasına yol açtığını açıkladı. Güvenlik kameraları patlama anını saniye saniye kaydederken, olayın detaylarıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Patlama, bölgedeki insanları derinden etkileyerek büyük bir üzüntüye sebep oldu.

İHA

About admin

Check Also

FİLİZ BAŞKAN EMEKLİLER İÇİN BELEDİYE İŞLETMESİNDE İNDİRİM BAŞLATTI

Ekonomik zorluklar yaşayan emekli vatandaşlar için geçtiğimiz yıl Emekli Efeslim Kartı hayata geçiren Filiz Başkan, …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir