İzmir’de Coşkulu Kutlama: Milli Takımın Zaferi Meydanlarda Yankılandı

İzmirli futbolseverler, Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısını şehrin çeşitli noktalarına kurulan dev ekranlardan izleyerek büyük bir coşku yaşadı. Avusturya ile yapılan çeyrek final mücadelesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Alsancak Gündoğdu Meydanı, Göztepe Denizatı Parkı ve Bostanlı Yasemin Kafe önünde oluşturduğu izleme noktalarında binlerce İzmirli tarafından soluksuz takip edildi.

Maç öncesinde ve maç boyunca atmosferin yüksek olduğunu belirten futbolseverlerden Çağdaş Güldiken, “Heyecanlıyız. Bir önceki hazırlık maçında Avusturya bizi 6-1 yenmişti ama bu sefer yeneceğimize inanıyorum. Büyükşehir’in kurduğu dev ekranların karşısında olmak ayrıca çok güzel. Bu sıcak havada insanlar dışarıda hem bir araya geliyorlar hem maçı izliyorlar, bu coşkuyu birlikte yaşıyorlar. Bu atmosferden dolayı çok mutluyuz” dedi.

Aynı coşkuyu paylaşan Gürkan Gökmenoğlu ise, çocuğuyla birlikte gelip maçı izlediklerini belirterek, “Büyük bir heyecan var. Oğlumuzun da bu heyecanı İzmirlilerle birlikte yaşaması için buraya geldik. Kalabalıkla birlikte maçı izlemek çok keyifli. Belediyemizin bu tür çalışmaları yapması bizim için çok büyük şans. Gördüğünüz gibi çok büyük bir kalabalık var. Biz bundan çok büyük mutluluk duyduk. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Maçın sonunda Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın 2-1 galip gelmesiyle coşkulu kutlamalar başladı. İzmirli futbolseverler, ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla meydanlarda toplandı, milli takımın başarısını dans ederek ve şarkılar söyleyerek kutladı. Bu özel günü ölümsüzleştirmek isteyen futbolseverler bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

Alsancak’ta kurulan dev ekrandan maçı izleyen Cihan Timuçin Tofur ise uzun zamandır bu kadar mutlu olmadığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Sadece burada değil Bostanlı’da, Göztepe’de de dev ekranlar kurmuş. Galibiyet coşkusunu hep beraber yaşamak özellikle birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu şu günlerde çok önemliydi. Gerçekten çok gururluyum” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bu etkinlikle birlikte, şehirdeki futbolseverlerin milli takımın başarısını coşkuyla paylaşması ve bir araya gelmesi sağlanmış oldu.

About admin

Check Also

Başkan Turan; Kız voleybol takımımızın başarısını kutluyoruz

İzmir süper lig küçük kızlar kategorisinde il 4.’sü olan Ödemiş Belediye Spor Kız Voleybol Takımı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir