İzmir’de Tüp Patlaması: Dilek’in Trajik Hikayesi Yürekleri Dağladı

İzmir’in Torbalı ilçesinde bir restoranda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 24 yaşındaki Dilek Bağ’ın daha önce benzer bir olaydan yara almadan kurtulduğu, bu korkuyla işini bıraktığı ortaya çıktı.

30 Haziran’da Torbalı’nın Ayrancılar Mahallesi Barış Manço Caddesi’nde yaşanan patlama, 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve 63 kişinin yaralanmasına neden oldu. Hayatını kaybedenlerden biri olan Dilek Bağ, geçmişte çalıştığı kozmetik mağazasında yaşanan küçük çaplı bir patlamadan korkarak işini bırakmış ve ailesinin bakkal dükkanında çalışmaya başlamıştı.

Dilek Bağ’ın annesi Adalet Bağ, kızının olay günü kahvaltılık almak için iş yerinden çıkarak patlamanın yaşandığı binaya gittiğini belirtti. Adalet Bağ, kızının yaşadığı korku nedeniyle önceki işini bıraktığını ve kendi marketlerinde çalışmak istediğini söyledi. Ancak kader, Dilek’in peşini bırakmadı.

Olayın ardından AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerini ve yaralıları ziyaret etti. Dilek Bağ’ın annesi Adalet Bağ ile görüşen Çankırı, başsağlığı dileklerini iletti. Çankırı, olayın detaylarının titizlikle incelendiğini belirterek, “Şu an her detay didik didik elden geçiriliyor. Dilek de diğer canlarımız gibi yüreğimizi yakanlardan oldu. Evet, belki diğer patlamada sağ kurtulmuştu ama ölümün karşısında duracak hiçbir güç maalesef yok,” dedi.

Çankırı ayrıca, patlamada yaralanan ve Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavileri süren Kübra Çetinkaya Özdemir (33) ile Seher Ergin’i (25) de ziyaret etti. Özdemir, olay anını anlatırken, “Pazara gitmek için caddede ilerlediğim sırada kulakları sağır edecek bir ses çıktı, çevrem toz dumanı ile kaplandı. Kendimizi kanlar içinde bulduk. Tek duyduğum çığlıklardı. Herkes canhıraş ‘ambulans’ diyordu. Gözümü açtığımda ise hastanedeydim. Bu yaşadığımız tam bir faciaydı,” dedi.

Patlamanın ardından iş yeri sahibi G.K. ve patlamadan bir gün önce tüpü değiştirdiği belirlenen M.K. tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

About admin

Check Also

Başkan Ünsal: “Yaşam hakkı kutsaldır”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, Celal Üner Bakım Evini ziyaret ederek, can dostların yaşam şartlarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir