İzmir’in Seçil Erzan’ı olarak bilinen 300 milyonluk vurgunla ilgili tutuklama

İzmir’de, Denizbank Bornova Şube Müdürü H.Ö. hakkında yüksek kar vaadiyle farklı kişilerden 300 milyon lira para topladığı suçlamasıyla başlatılan operasyon sonuç verdi. Operasyon kapsamında adliyeye sevk edilen döviz bürosu sahibi S.Ç., yapılan işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, futbol dünyasında da benzer vakaların yaşandığı bir dönemde, Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Altyapı Şube Başkanı olarak da görev yapan H.Ö. tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen dolandırıcılık şüphesiyle başladı. H.Ö., 2’si kulüp yöneticisi olmak üzere toplam 5 kişiden yüksek kar vaadiyle para toplamakla suçlanıyor.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonda, banka şubesinde ve şüphelilerin ikametlerinde aramalar yapılmış, şüphelilerden bazıları ifade vermek üzere gözaltına alınmıştı. H.Ö. ise sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konulduğu belirtilirken, soruşturma devam ediyor ve ilgili kişilerin yargılanması süreci bekleniyor.

İHA

About admin

Check Also

Başkan Ünsal: “Yaşam hakkı kutsaldır”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, Celal Üner Bakım Evini ziyaret ederek, can dostların yaşam şartlarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir