İZSU’dan önce zam sonra Buca’da yol kapama

İZSU zam açıklamasından sonra bu defa trafik düzenlemesiyle gündeme geldi Bazı yollar trafiğe kapatılırken park etme yasağı da uygulanacak.

İzmir’in Buca ilçesinde, atıksu, yağmursuyu ve Kozağaç Deresi ıslah çalışmaları kapsamında büyük bir altyapı projesi başlatıldı. Belediye denetiminde yürütülen bu projede, ana toplayıcı yağmur suyu ve atık su hatlarının döşenmesi çalışmalarının 1 Temmuz 2024 itibarıyla Özmen Caddesi’nde başlayacağı duyuruldu.

Çalışmalar süresince Özmen Caddesi, etaplar halinde taşıt trafiğine kapatılacak. Üç aşamada gerçekleştirilecek olan kapatma işlemi şu şekilde planlandı:

  1. 255 – 256/3 Sokaklar arası
  2. 256/3 – 232 Sokaklar arası
  3. 232 Sokak ile Üçkuyular Meydanı arası

Yetkililer, çalışma süresince sadece bölge sakinleri ve acil durum araçlarının geçişine izin verileceğini belirtti. Ayrıca, Özmen Caddesi’ne alternatif güzergah olarak 223 ve 221 sokakların kullanılacağını, bu sokaklarda Üçkuyular Meydanı’na gidiş yönünde sağ şeritte duraklama ve park etme yasağı uygulanacağını açıkladı. 255, 256/3 ve 232 sokaklarda ise çift taraflı duraklama ve park etme yasağı getirilecek.

Vatandaşlardan trafik düzenlemelerine uymaları ve alternatif güzergahları kullanmaları isteniyor. Projenin tamamlanmasıyla bölgedeki altyapı sorunlarının önemli ölçüde çözüleceği ve yaşam kalitesinin artacağı ifade ediliyor.

About admin

Check Also

Karşıyaka’nın çınarları lösemili çocuklar için örüyor

Karşıyaka Belediyesi Bilge Çınarlar Sağlıklı Yaş Alma Merkezi üyeleri, lösemili çocuklar yararına hayata geçirdikleri örgü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir