KESİAD’dan okullara kütüphane kampanyası

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KESİAD) sosyal projelerine bir yenisini daha ekleyecek. KESİAD’ın geleneksel Perşembe Kahvaltısı’nda konuşan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Işıklı, Kemalpaşa okulları ile senfoni müzik aletlerini tanıştırma projesinin ardından okullara kütüphane kampanyası başlattıklarını söyledi.

Kemalpaşa Ramada Oteli’nde Ermat Group’un sponsorluğunda yapılan toplantıya Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, Kemalpaşa Nüfus Müdürü Serap Zengin, Kemalpaşa Mal Müdürü Birsen Yeter, KESİAD üyeleri ve iş insanları katıldı. Etkinlikte Teknolog Fatih Çetin ise Marka’nın önemi ve Turquality Destek Programı hakkında bilgiler paylaştı.

Toplantının açılışında konuşan KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Işıklı, yaz sezonu ile beraber Kemalpaşalı öğrencileri senfoniyle tanıştırma projesinin tamamlandığını, hayatında hiç müzik aleti görmemiş öğrencileri müzik aletleriyle ve senfonik müzik ile tanıştırdıklarını söyleyen KESİAD Başkanı Işıklı, “Geçmiş dönem başlamış bu projeyi tamamlayarak hedefimizi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Projeye katkı veren İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na, Milli Eğitim İl ve İlçe Müdürlüğü’müze ve geçmiş dönem yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum” dedi.

Bu süreçte kimi okullarda temel eğitim malzemeleri ve yapısal eksiklikler olduğunu gördüklerini söyleyen Işıklı, “Hem bu yapısal eksikliklere el atmak hem de öğrenciler için kütüphane kurmak için bir kampanya başlatıyoruz. Kurudere Köy Okulu’muzun ise ciddi problemleri var, ısınma sistemi eksikliğinden, çatısına çitlerine, boyanmasına kadar bir dizi ihtiyacı bu yaz döneminde giderme kararı aldık. Eylülde, yeni eğitim öğretim döneminde dört dörtlük bir okul binasını öğrencilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Elektrikli araçlara dair bilgiler paylaşıldı

Açılış konuşmasının ardından Ermat Group Bornova Şubesi Satış Müdürü Ece Toprakdeviren ve Ermat Group Genel Koordinatörü Bülent Akyurt elektrikli araçlar, hibrit sistemler ve otomotiv sektöründe değişen yönetmeliklere dair KESİADlı iş insanlarına bilgiler verdi. Teknolog Fatih Çetin ise markanın önemi, yönetimi ile beraber Turquality Destek Programı hakkında Kemalpaşalı iş insanlarına bir sunum gerçekleştirdi.

About admin

Check Also

Buca’da mesai saatlerine kavurucu sıcak ayarı

Buca Belediyesi, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yüksek sıcakların çalışanlar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için sahada …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir