Küçük Kulüp’te Kupalar Sahiplerini Buldu

Küçük Kulüp’ün İstanbul Ekspres’in ana sponsorluğunda, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin basın sponsorluğunda gerçekleşen Doğan Turhan – TSYD İzmir Tenis Turnuvası oynanan final maçlarının ardından sonuçlandı.
Cemiyet hayatının öncü kulübü Küçük Kulüp’ün tarafından 31’incisi gerçekleşen turnuva bu sene İstanbul Ekspres’in kurucusu Doğan Turhan adına düzenlendi.
Tek Kadınlar, Tek Erkekler, Çift Erkekler kategorilerinde tenis severlerin yoğun ilgisiyle oynanan turnuvada raketler 10 gün boyunca İzmir’in en iyisi olmak için mücadele verdi.
Turnuvanın tek erkekler kategorisinde Ege Avcı, Baran Bayoğlu’nu 6/4 – 6/4 lük skorla yenerek birincilik kupasını kaldırırken, tek bayanlar kategorisinde 6/1 – 6/4 lük skorla Özge Kaçak birinciliğe, Evren Soytok ikinciliğe hak kazandı. Çift Erkekler kategorisinde oldukça çekişmeli anlara sahne olan Hüsnü Hatipoğlu-Erhan Aktaş, Serhat Kaya – Eymen Beytaş maçının galibi 3/6 – 6/2 – 10/7 lük skorla Kaya – Beytaş ikilisi oldu. Turnuvanın centilmen sporcuları ise Banu Abacı ve Erkan Erkangil seçildi.
Dereceye giren tenisçilere ödüllerini İstanbul Ekspres Yönetim Kurulu Başkanı Engin Turhan, Figen Turhan, Gülruh Turhan, Cenap Öztezel, TSYD İzmir Şubesi Asbaşkanı Abdullah Çelebi, Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik, Yönetim Kurulu Üyeleri Arda Yağcı, Ahmet Aslaner, Selçuk Özer ile Yiğit Temizocak ve Oğuz Azkara’nın elinden aldılar.
Küçük Kulüp Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik: “Her geçen sene turnuvalarımızın daha heyecanlı ve iddialı bir organizasyona dönüştüğünü görmekten mutluyuz. Önemli olan kazanmak değil sportmence yarışmak. Çok keyifli bir turnuva dönemi geçirdik. Bu sene turnuvamızı İstanbul Ekspres’in ve Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi’nin değerli katkılarıyla değerli büyüğümüz rahmetli Doğan Turhan onuruna oynadık. Bir kere daha kendisini rahmetle anıyor ve Turhan ailesi’ne turnuvamıza desteklerinden teşekkür ediyorum.” dedi ve turnuva sponsorları Turhan ailesi adına İstanbul Ekspres Yönetim Kurulu Başkanı Engin Turhan’a TSYD İzmir Şubesi Asbaşkanı Abdullah Çelebi’ye teşekkür plaketi takdim etti.
İstanbul Ekspres Yönetim Kurulu Başkanı ve merhum Doğan Turhan’nın oğlu Engin Turhan 55 yıldan bu yana tenis geçmişine sahip bir aile olduklarını vurguladığı konuşmasında Küçük Kulüp ve TSYD İzmir Şubesi ile oldukça başarılı bir organizasyonu geride bıraktık. Bu turnuvayı geleneksel hale getirmeyi istiyoruz. Tüm turnuva katılımcılarını ayrı ayrı tebrik ediyorum.” dedi.
TSYD İzmir Şubesi Asbaşkanı Abdullah Çelebi turnuvaya katkı koymaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Türkiye Spor Yazarları Derneği İzmir Şubesi olarak bu anlamlı turnuvanın bir tarafı olmaktan büyük mutluluk duyduk. Başta Küçük Kulüp Derneği Başkanı Emre Sarıgedik olmak üzere İstanbul Ekspres Yönetim Kurulu Başkanı Engin Turhan, sporcularımız, hakemlerimiz, emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bu güzel turnuvanın gelecek dönemde geleneksel hale getirilerek daha geniş kitlelere yayılması için aynı şekilde hizmet vermeye hazırız.” dedi.
Turnuva ödül törenini Turhan ailesinin yakın dostu, duayen gazeteci, televizyoncu ve sunucu Korcan Karar sundu. Final gecesi düzenlenen kokteyl ile son buldu.

KENAN OLGUN

About admin

Check Also

Buca’da mesai saatlerine kavurucu sıcak ayarı

Buca Belediyesi, mevsim normallerinin üzerinde seyreden yüksek sıcakların çalışanlar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmak için sahada …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir