MENEMEN PLASTİK İHTİSAS OSB FİRMALARI ÜLKE EKONOMİSİNE VERDİĞİ KATKILAR İLE ÖNE ÇIKIYOR

Türkiye’nin tek plastik ihtisas organize sanayi bölgesi olan ve plastik sektörünün öncü firmalarının yer aldığı Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB) ülke ekonomisine verdiği katkılar ile adından söz ettiriyor.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan “2023 Yılı Üretimden Satışlarına Göre 100 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan “500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde MPİOSB’de faaliyet gösteren firmalar da yerlerini aldı.

EBSO tarafından yayınlanan listeye göre MPİOSB’de faaliyet gösteren Esen Plastik San. ve Tic. A.Ş. ilk 100 firma arasından 35. Olurken, Kastaş Sızdırmazlık Tek.San. ve Tic. A.Ş. ise 96.sırada yer aldı.

İSO tarafından yayınlanan listeye göre ise Ege Profil Tic. ve San. A.Ş. 279. Olurken Esen Plastik San. ve Tic. A.Ş. de 409. Sırada yer aldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, “Her iki listede de yer alan firmalarımızı tebrik ediyor ve gösterdikleri başarılar ile övünüyoruz. Bu listelere ek olarak yine Bölgemizde yer alan Atha Makina A.Ş.’de 2 yıldır üst üste Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından düzenlenen OSB Yıldızları Araştırmasında İstihdam ve Ar-Ge Yatırımı konularında gösterdiği gelişmeler ile Türkiye’de ilk 10 firma arasında yer alıyor. Yönetim olarak Bölgemizde faaliyet gösteren tüm firmalarımıza faaliyetlerini kolaylaştırmak adına hem idari hem de teknik anlamda en iyi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Kısa zamanda Organize Sanayi Bölgemizi her anlamda çok iyi yerlere getirdik. Tek bir boş parselimiz yok. 2025 yılı içerisinde inşaatlarına devam eden firmalarımız da üretime geçtiğinde yüzde yüz doluluk oranı ile hem İzmir ekonomisine hem de Türkiye ekonomisine katkı vermeye devam edeceğiz” dedi.

About admin

Check Also

Başkan Ünsal: “Yaşam hakkı kutsaldır”

Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, Celal Üner Bakım Evini ziyaret ederek, can dostların yaşam şartlarını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir