“Muğla’nın Söğüt Mahallesi’nde 75 Yıl Süren Aşkın Sırrı: Sabır ve Sevgiyle Dolu Bir Yaşam”

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Söğüt Mahallesi’nde yaşayan Ramazan (92) ve Ülker Selçuk (92) çifti, hem 92. yaş günlerini hem de 75. evlilik yıldönümlerini gururla kutluyor. Yeni Asır’ın Vural Efeciğin haberine göre, gençliklerinde birbirlerine aşık olan ve bu aşkı uzun ömürlerine borçlu olduklarını dile getiren çift, günümüz gençlerine evlilikte sabır ve fedakarlık tavsiyesinde bulunuyor.

Ramazan Selçuk, 1932 yılında Söğüt Mahallesi’nde dünyaya gelmiş ve 18 yaşında iken köyde balıkçılık yaparken hayatının aşkı Ülker Selçuk’a iltifat etmiş. O dönemlerde ailelerin araya girmesiyle evlenen çift, bu mutlu birlikteliklerinden 7 çocuk sahibi olmuş.

Ülker Selçuk, evliliklerinin sırrını “karşılıklı sevgi ve fedakarlık” olarak tanımlıyor. Gençliklerinde sadece 16 yaşında evlendiklerini hatırlatan Ülker Hanım, “Ramazan ile köyde çobanlık yaparken tanıştık ve birbirimize vurulduk. Ailelerimiz ilk başta habersizdi. Akrabalar aracılığıyla haberi alınca biz de evlendik. Hayat zorluklarıyla doluydu ama biz birbirimizi incitmemeye çalıştık” şeklinde konuştu.

Ramazan Bey ise eşini hala ilk günkü gibi sevdiğini ifade ederek, “Evlilik sevgi ve saygı üzerine kurulmuş bir çatıdır. Onu göremediğim zaman bir eksiklik hissederdim. Hayatın bütün zorluklarını sevgi ve fedakarlıkla birlikte aştık. Eğer yanında iyi bir kadın varsa, hayat sana vız gelir. Bazı genç çiftlere şaşırıyorum, iki gün sonra anlaşamadık diye mahkemeye koşuyorlar. Biz 75 yılı devirdik, aynı yastığa baş koyduğumuzda tüm kırgınlıklar unutulurdu. Bu yoldan hiç sapmadık” diye konuştu.

Ramazan (92) ve Ülker Selçuk (92) çifti, 92. yaş günlerini ve 75. evlilik yıldönümlerini sağlık ve mutluluk içinde geçirirken, aşklarının ve birlikteliklerinin sırrını genç çiftlere örnek olacak şekilde yaşamaya devam ediyorlar.

About admin

Check Also

Edremit Kent Konseyi yeniden kuruldu

Edremit Kent Konseyi 3 yıl aradan sonra yeniden oluşturuldu. Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir