Ödemiş’te Dehşet: Esnafı Patlayıcıyla Tehdit Eden Haraç Çetesi Çökertildi!

Yeni Asırdan Haber Merkezinin yapmış olduğu habere göre

İzmir’in Ödemiş ilçesinde, esnafı korkutmak ve haraç almak amacıyla el yapımı patlayıcı hazırlayıp iş yerlerini havaya uçurmakla tehdit eden bir çeteye yönelik operasyon düzenlendi. Ödemiş Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Terörle Mücadele Büro ekipleri, şüphe üzerine bir otomobili durdurdu ve önemli bulgulara ulaştı.

Patlayıcı, Tabanca ve Bıçak Ele Geçirildi

Durdurulan araçta yapılan aramada, parça tesirli el yapımı patlayıcı, bir tabanca ve üç bıçak ele geçirildi. Araç sürücüsünün verdiği bilgiler doğrultusunda genişletilen soruşturmada, bir haraç çetesinin izine ulaşıldı. Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda çete üyesi altı kişi yakalanarak gözaltına alındı. Çete üyelerinin, esnafı korkutmak ve haraç almak amacıyla el yapımı patlayıcı hazırladıkları tespit edildi.

Esnafı Tehdit Edip Haraç Topladılar

Yapılan araştırmalarda, çete üyelerinin özellikle bazı eğlence mekanları başta olmak üzere çeşitli iş yerlerini havaya uçurmakla tehdit ederek esnaftan düzenli aralıklarla para topladıkları belirlendi. Polisteki işlemleri tamamlanan çete üyeleri, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu operasyon, esnafı tehdit eden suç örgütlerine karşı önemli bir darbe niteliği taşıyor. Emniyet yetkilileri, vatandaşların benzer durumlarda güvenlik güçlerine bilgi vermeleri konusunda çağrıda bulundu.

About admin

Check Also

Başkan Aras Şampiyon Okçularla Bir Araya Geldi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Romanya’da düzenlenen Avrupa Okçuluk Şampiyonası’nda büyük başarıya imza atan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir