Özel Lokantacıları ümitlendirdi…

CHP Genel Başkanı Özel’in açıkladığı belediyelerde Emeklilik Kart Uygulaması, İzmirli lokantacıları umutlandırdı. İzmir Şehir Kartı projesine dahil olmak istediklerini hatırlatan oda başkanı Kılıç, ‘Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal destek projelerinde tuzumuz olsun istiyoruz, Özel’in açıklaması da bu isteğimizle örtüşüyor’ dedi…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in dile getirdiği ‘Emeklilik Kart Uygulaması’nı memnuniyetle karşıladıklarını kaydeden İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Doğan Kılıç, ‘Belediyelerde hayata geçirilecek bu projeye göre pazardan kasaba, doğalgazdan ulaşıma her türlü hizmet tek bir sosyal yardım kartında toplanacak. Bu kart kapsamına lokantalar da dahil edilebilir. Hafta başında gündeme getirdiğimiz ve Kent Lokantaları’na alternatif olarak sunduğumuz, İzmir Şehir Kartı’na dahil olma teklifimiz ile örtüşen bir uygulama.’ dedi.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in toplumda zor durumda olan emeklilere yönelik uygulamak istediği sistemin yararlı olacağını belirten Kılıç, ‘İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay ile bir araya gelmek istiyoruz. Ortak düşünceye sahibiz. Cemil başkanımız ile önceden de beraber çalıştık. Kendisinin esnaf dostu yapısı olduğunu iyi biliyoruz. Biz de toplumda ihtiyaç sahibi kesimlere daha fazla yardım edilmesini arzuluyoruz. Gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden, kendi katkılarımızı da ilave ederek hizmet götürmek istiyoruz. Bizim amacımız üzüm yemek, toplumsal dayanışma ruhunu desteklemek. Bu meyanda ekonomik şartlar altında işleri azalan, her geçen gün girdilerine ayrı zam gelen lokantacı esnafını rahatlatmaktır’ diye konuştu.
Yüzde 25 ekstra indirim..
Kent Lokantası projesinin anafikrine karşı olmadıklarını kaydeden Başkan Doğan Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Sosyal yardımlaşma projesinde bizim de tuzumuz olsun istiyoruz. İBB daha önceden pek çok işkolunda esnaf teşkilatıyla birlikte hayata geçirdiği İzmir Şehir Kart projesine lokantacıları da dahil etsin. Biz de kartla yemek yiyen İzmirlilere ayrıca yüzde 25 oranında bir indirim uygulayalım.
Kent Lokantaları bir nevi Aşevi zihniyeti ile çalışmalı. Bu lokantalardan emekliler, öğrenciler, dar gelirliler, ihtiyaç sahibi insanlar yararlanmalı. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan randevu talebinde bulunduk, bir araya geldiğimiz takdirde ortak yolda buluşup, İzmir halkına verilen hizmetin aralıksız sürdürüleceğine inanıyorum.
Bu düşüncemiz hayata geçirilirse, insanlar belediyenin katkısından daha fazla şekilde karttan yararlanmış olurlar. Hem de büyük sıkıntılar yaşayan lokantacı esnafına bir nebze olsun can suyu verilmiş olur. Bu projeyi ilçe belediyeleri ile münferit olarak da gerçekleştirebiliriz. Biz her türlü işbirliğine hazırız. ”

About admin

Check Also

İzmir Çeşme’deki Orman Yangını: Sigara İzmariti Kaynaklı Yangın Hakkında Son Gelişmeler

İzmir’in Çeşme ilçesindeki orman yangınının çıkış nedeni, dikkatsizlikle atılan bir sigara izmariti oldu. Güvenlik kamerası …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir