Özgür Özel, Selçuk’ta Yangın Mağdurlarıyla Bir Araya Geldi: “Yeşil Alanlar Milletimizin Namus Borcudur”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’in Selçuk ilçesinde meydana gelen yangınların ardından bölgeyi ziyaret ederek, yangından etkilenen alanları yerinde inceledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi alan Özel, yangınların doğal yaşam ve yeşil alanlara verdiği zararları dile getirerek, “Her bir metrekare yeşil alan hepimizin bu millete namus borcudur. Her bir çam ağacı ve makilik arazi bu memlekete bizim borcumuzdur” dedi.

Genel Başkan Özel, yangınların kontrol altına alınması sürecinde büyük özveri gösteren İtfaiye Dairesi ekiplerine teşekkür etti. Özel’in ziyaretinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu da hazır bulunarak yangınla mücadeledeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Yangınların sadece Selçuk’ta değil, İzmir genelinde ciddi zararlara yol açtığını belirten Özel, “Ege’nin neredeyse tüm illerinden buraya önemli yardımlar geldi. Bu, önemli bir dayanışma örneği” ifadelerini kullandı. Özel ayrıca, yangınlarla mücadelede ortak akıl ve ortak iradenin önemine vurgu yaparak, siyasi farklılıkların bir kenara bırakılması gerektiğini dile getirdi.

Yangınların kontrol altına alınmasıyla ilgili yürütülen çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Özel, bölgedeki vatandaşların ve doğal yaşamın korunması için gereken her türlü çabanın sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

About admin

Check Also

Edremit Kent Konseyi yeniden kuruldu

Edremit Kent Konseyi 3 yıl aradan sonra yeniden oluşturuldu. Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir