Ses Değiştirerek Vurgun Yapan Dolandırıcı Denizli’de Çökertildi!

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Gözler Mahallesi’nde sesini değiştirerek birçok kişiyi dolandıran Murat Ç. (51), son işinde jandarma operasyonuyla yakalandı. 25 ilde 35 farklı dolandırıcılık olayına karışan Murat Ç.’nin adliyeye sevk edilirken verdiği cevap şaşkınlık yarattı.

Pamukkale’de bir restoranı telefonla arayarak kendisini turizmci olarak tanıtan Murat Ç., onlarca kişilik turist kafilesi getireceğini söyleyerek rezervasyon yaptırdı. Turist kafilesinin Antep baklavası yemeyi tercih ettiğini belirten Murat Ç., restoran sahibine Gaziantep’ten tatlı siparişi vermesi için bir numara verdi. Restoran sahibi H.A. bu numarayı aradığında, aslında yine Murat Ç. ile konuşuyordu. Kendini bu kez tatlıcı olarak tanıtan Murat Ç., H.A.’dan 59 bin TL’lik baklava siparişi aldı. Rezervasyon günü geldiğinde ne tatlılar ne de turist kafilesi gelmeyince dolandırıldığını anlayan H.A., jandarmaya başvurdu.

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT), titizlikle yürüttükleri soruşturma sonucunda Murat Ç.’yi İzmir’de yakalayarak gözaltına aldı. Aynı soruşturma kapsamında, Murat Ç.’nin dolandırdığı paraların yatırıldığı banka hesabının sahibi İsmail Y. (25) de yakalandı. Her iki şüpheli de Denizli’ye getirilerek adliyeye sevk edildi.

Murat Ç.’nin, “Neden dolandırdınız?” sorusuna verdiği “Hak ettikleri için dolandırıyorum” yanıtı büyük tepki çekti. Yapılan sorgulamalarda, Murat Ç.’nin Kars, Kütahya, Sakarya, Samsun, İzmir, Mersin, Tokat, Edirne, Konya, Çanakkale, Hatay, Trabzon, Şanlıurfa, Bolu, Afyonkarahisar, Kırklareli, Bursa, Ordu, Kayseri, Sivas, Balıkesir, Antalya, Kocaeli, Isparta ve Bingöl olmak üzere 25 ilde aynı yöntemle 35 dolandırıcılık yaptığı, 40 ilde ise toplam 97 suç kaydı bulunduğu tespit edildi. Ayrıca Murat Ç.’nin, daha önce Diyarbakır merkezli ‘Alo Tatil Operasyonu’nda örgüt lideri olarak yakalandığı ortaya çıktı.

Murat Ç. ve İsmail Y., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA

About admin

Check Also

Edremit Kent Konseyi yeniden kuruldu

Edremit Kent Konseyi 3 yıl aradan sonra yeniden oluşturuldu. Edremit Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir