UZUNKAYA’DAN ‘LEVİCA PARTİJA’ SOL PARTİ’YE ZİYARET

Ege Makedonya Göçmenleri Derneği (EGEMAKGÖÇ) Başkanı Mustafa Kemal Uzunkaya, Üsküp’te K.Makedonya Meclisi’nde altı milletvekiliyle temsil edilen ‘Levica Partija’ Sol Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleriyle görüştü.
Sol Parti Milletvekili Amar Mecinoviki (Boşnak) ve Recep İsmail (Türk) ile K.Makedonya vatandaşlık mürcaatlarının yanı sıra dernek faaliyetleri ve Atalarımızın geldiği Gorno Vranovci hakkında konuştuklarını dile getiren Uzunkaya, “Levica Partija (Sol Parti) genel merkezine yapmış olduğum ziyarette, derneğimizin yaklaşık üç yıldır gerçekleştirdiği dil kurslarını, kültürel faaliyetlerimizi, Atatürk’ümüzü anma ve öteki etkinliklerimiz hakkında bilgi aktardım ayrıca Atalarımızın köyü Gorno Vranovci’nin K.Makedonya Cumhuriyeti’nin II. Dünya Savaşı’nda ASNOM önderliğindeki mücadelesinin önemini milletvekillerimize anlattım. Bizce önemli olan bir başka konu da hemşehrilerimizin vatandaşlık başvurularının son gelişmelerini öğrenmek amacıyla K.Makedonya Meclisinde yer alan Levica Partija (Sol Parti) Genel Merkezi’nde milletvekilleri bilgi verirken desteklerini istedim. Kendilerini Karşıyaka’mıza, derneğimize davet ettim. Milletvekillerimiz Amar Mecinovikj ve Recep İsmail yoldaşlarımıza nazik konukseverlikleri ve hoş sohbetleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.
Sol parti milletvekilleri ise bu ziyaretten duydukları memnuniyeti şöyle ifade etti:
“Bizler bundan sonra sizlerle iletişim içinde olacağız orada yaptığınız çalışmaları biz buradan duyduğumuz için sizleri davet ettik bizler de sizlere elimizden geldiğince destek ve yardımcı olacağız. Vatandaşlık işlerinin takipçisi olacağız. Nazik davetiniz için teşekkür ederiz. En kısa zamanda Karşıyaka’ya gelmeyi planlayacağız. Karşıyaka’da ve Türkiye’de yaşayan hemşehrilerimize akrabalarımıza selamlarımızı iletiyoruz.”

About admin

Check Also

Çeşme’de, tencere tavalı “Geçinemiyoruz” eylemi

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in geçim sıkıntısı çeken herkesi akşamları saat 21.00’de ışık yakıp söndürmeye …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir