ZAFER PARTİSİ İL BAŞKANI BİRGÜVİ’DEN DÜZCE’DE YAŞANAN SKANDALA SERT TEPKİ

Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi geçtiğimiz günlerde Kocaeli’nin Düzce ilçesinde mezuniyet töreninde öğrencilerin okula alınmaması konusunda yaşananlar hakkında okul müdürü ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e yönelik eleştirilerde bulundu. Naşit Birgüvi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“12 Haziran 2024 günü Kocaeli’nin Gebze ilçesi Kirazpınar Mahallesi’nde Alaettin Kurt Anadolu Lisesi’nde okul müdürünün mezuniyet törenine katılmak isteyen öğrencileri “açık giyinmeleri” gerekçesi ile içeri almaması ve kendi mezuniyetlerine katılmak isteyen öğrencileri kapıdaki Jandarma yardımıyla engellemesi, Cumhuriyet’in temel ilkelerine karşı yapılan bir saldırı niteliğindedir. Kendisini eğitimci zanneden okul müdürünün, öğrencilere verilen eğitim içeriği ile ilgilenmesi, onları geleceğe hazırlaması gerekirken İran’daki devrim muhafızı gibi davranmayı kendisine görev edinmesine maalesef artık şaşırmıyoruz. İşin daha vahim kısmı ise Milli Eğitim Bakanı koltuğunu işgal eden Yusuf Tekin isimli şahsın bu durumu “basit bir olay” olarak nitelendirmesidir. 

  Yaşanan bu olayların tam da yeni anayasa tartışmalarının alevlendiği ve malum çevrelerce 1924 Anayasası yerine 1921 Anayasası’nın temel alınması isteğinin olduğu günlere yansıması asla tesadüf değildir.  Daha önce TBMM kürsüsünden tarikat ve cemaatlerle protokol yapmaya devam edeceklerini açıklayan, bir sonraki aşamada da “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adını verdikleri ucube müfredat ile eğitim sistemini bilimsellikten hızla uzaklaştıran Yusuf Tekin’in Düzce’deki bu çağ dışı uygulamayı benimsemesi bizler için şaşırtıcı olmamıştır.

Atatürk çizgisindeki Türk Milliyetçilerinin buluşma noktası olan Zafer Partisi olarak bu yaşananları daha önce görüp aziz milletimizi uyardığımız gibi bundan sonra da yaşanacaklar hakkında sarı muhalefetin aksine Cumhuriyet değerlerine saldıran zihniyete karşı dimdik durmaya devam edeceğiz. Zafer Partisi iktidarı ile Türk Milleti her alanda olduğu gibi eğitim alanında da hak ettiği şekilde Atatürk’ün gösterdiği “Muasır Medeniyetler” seviyesine hızla yükselecektir.”

About admin

Check Also

Özgür Özel, Selçuk’ta Yangın Mağdurlarıyla Bir Araya Geldi: “Yeşil Alanlar Milletimizin Namus Borcudur”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’in Selçuk ilçesinde meydana gelen yangınların ardından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir